Ірпінський дошкільний навчальний заклад №1 «Лісова пісня» відчинив свої двері для малюків напередодні нового 1994 року. Розташований у мальовничому куточку Ірпеня. Підпорядкований управлінню освіти і науки Ірпінської міської ради за адресою вул. Ярославська 7. Розрахований на 330 місць.

 Вперше очолила колектив завідувачка Чаплигіна Валентина Степанівна, спеціаліст І категорії з одинадцятирічним стажем роботи вихователя. Переступили поріг закладу вихованці і працівники дитячого садка №27. З січня 1994 року функціонували 3 групи. На роботу були запрошені кращі вихователі міста. На перше вересня 1994 року  в дошкільному закладі вже працювало 14 груп, виховувалося 306 дітей.

 З 2000 року «Лісову пісню» очолює Нельзіна Марія Дем’янівна, спеціаліст вищої категорії, Відмінник освіти України, нагороджена знаком Софії Русової.

 На сьогоднішній день у дитячому садку виховується понад 500 дітей раннього і дошкільного віку, укомплектовано 15 груп .

 Виховання і навчання дітей ґрунтується на поєднанні сімейного та суспільного виховання, досягненнях вітчизняної науки, надбаннях світового педагогічного досвіду.

З 2013 року колектив працює над проблемою «Формування художньо-продуктивної компетенції дітей дошкільного віку». Цього ж року садок першим у місті  почав роботу як обласний опорний заклад освіти з вище вказаної теми.

Як результат цієї роботи, вийшов методичний посібник «Фомування художньо-продуктивної компетенції дітей дошкільного віку» (упорядники Т.М. Корж, М.Д. Нельзіна, А.М. Батуринець,2016р.) та практичні матеріали у всеукраїнській педагогічній газеті «Дитячий садок. Мистецтво» (№6,7,8, 2015р).

 У грудні 2014 року наш колектив розпочав спільну роботу з Інститутом проблем виховання при Академії педагогічних наук України, а саме з лабораторією дошкільної освіти щодо формування базових якостей старших дошкільників.

Педагоги нашого закладу одними з перших в області включились до розробки запропонованого для дошкільних навчальних закладів програмно-методичного комплексу «Український віночок. Київщина», який є першою частиною інтегрованого спеціального курсу «Культура добросусідства» і спрямований на навчання й виховання дітей багатонаціонального київського регіону.

Освіта для сталого розвитку для дітей дошкільного віку вперше стартує в Україні і наші педагоги активно ключилися до цієї роботи, завдання якої –  допомогти дітям зрозуміти, що є межа бездумної експлуатації ресурсів, і якщо почати діяти зараз, у нас ще є надія врятувати нашу Землю.

Вперше в Україні наш  державний садочок впроваджує програму «Hello, Jack» з вивчення англійської мови з трьох років. З 2015-2016 навчального року за нею працюють дві групи.

Довкілля нашого закладу є таким, де вся увага сконцентрована на розвиток та діяльність дітей, де поважають і задовольняють індивідуальні потреби, можуть ефективно навчатися і здорові діти, і діти з різними вадами і специфічними потребами. Процес залучення дітей з особливими потребами в колектив надає дітям та їх сім’ям широкі можливості для вибору, сприяє повному розкриттю дитячого потенціалу, навчає розуміти і поважати людську індивідуальність.

 Освітньо-виховна робота ДНЗ «Лісова пісня» спрямована на задоволення потреб дитини та сім’ї. Кожен педагог знає і пам’ятає, що його соціальний замовник – родина. Стосунки з батьками будуються на взаєморозумінні, довірі, доброзичливості. Вихователі у пошуці нових форм роботи з батьками. Протягом останніх років «Лісова пісня» є кращим закладом міста.

 Історія «Лісової пісні» продовжується, як продовжується рід людський.