Батькам

Загальні правила для батьків

 

Приводити дитину в групу не пізніше 8:30. Якщо ви запізнилися, не ображайтеся, якщо вихователь не зустрічає вашу дитину особисто – можливо, в групі вже розпочалися заняття і відволікання вихователя зіб’є дітей з робочого ладу.

Передавати дитину вихователю групи ОСОБИСТО. Не припустимим є приведення дитини до воріт дитячого садку з надією, що до групи вона дійде самостійно.

Приводити дитину здоровою! Ми всі розуміємо, що батькам треба на роботу, навіть якщо дитина захворіла, але інші діти не повинні через це ризикувати своїм здоров’ям, адже віруси в дитячому колективі поширюються дуже швидко.

Якщо дитина пропустила більше двох днів, незалежно від причини пропуску – приносити довідку від лікаря, що дитина здорова.

Не давати дитині з собою ніяких продуктів харчування.

Не давати дитині в садок жувальну гумку.

Просимо вас прослідкувати, щоб в кишенях у дитини не було гострих, ріжучих і колючих предметів.

Педагоги готові розмовляти з вами про вашу дитину вранці до 8.15 та ввечері після 17.00. В інший час педагог зобов'язаний працювати з групою дітей і відволікати його не можна.

До педагогів групи незалежно від їх віку треба звертатися на Ви, на ім'я та по-батькові.

Спірні і конфліктні ситуації потрібно вирішувати у відсутності дітей.

Якщо ви не змогли вирішити якесь питання з вихователями групи, зверніться до методиста та завідуючої.

В дитячому садочку Ви можете звернутися за консультацією і індивідуальною допомогою по всіх питаннях що цікавлять Вас відносно вашої дитини.

Пам’ятайте! Вихователь не несе відповідальність за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо) та речей та іграшок.

Якщо у вашої дитини День народження і ви хочете принести гостинець для всіх дітей – пам’ятайте, що в садку не дозволяється пригощання сторонніми продуктами. Ви можете обрати нейтральний з алергічної точки зору гостинець (як правило, на батьківських зборах вирішується, який саме) і розкласти дітям в шафки, щоб вдома з дозволу батьків вони могли пригоститися.

Сплачуйте за харчування до 10 числа кожного місяця.

Під складання правил використано:

1. Закон України «Про дошкільну освіту»

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2628-14

2. Положення про дошкільний навчальний заклад http://prilosvita.at.ua/index/polozhennja_pro_doshkilnij_navchalnij_zaklad/0-34

3. Інструкцію по організації охорони життя і здоров’я дітей в дитячих дошкільних закладах http://zakon.golovbukh.ua/regulations/1521/8456/8457/469512/

 

 

Підготовка дитини до відвідування дошкільного навчального закладу

 

- Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйтеся на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона матиме підтримку.

- Уникайте будь-яких негативних розмов у сім’ї про дошкільний заклад у присутності дитини, адже вони можуть сформувати

в неї негативне ставлення до його

відвідування.

- Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім’ї.

- Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня в дошкільному закладі (підйом, тривалість денного сну, прийоми їжі, прогулянки).

- Ознайомтеся з режимом харчування та меню в дошкільному закладі.

- Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, навчайте правильно тримати

ложку.

- Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте в неї потребу проситися до туалету.

- Навчайте дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

- Навчайте гратися іграшками. Наприклад, ляльку можна годувати, колисати, гойдати;

пірамідку — збирати, розбирати.

- Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

- Грайтеся вдома в дитячий садок з ляльками: годуйте їх, читайте їм казки, водіть на

прогулянку, вкладайте спати.

- Виховуйте в дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.

- Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, у

яких потрібно змінювати форми поведінки.

- Підготуйте для дитини індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти

змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

- Повідомте медичну сестру дошкільного навчального закладу про стан здоров’я вашої

дитини.

- Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.

- Не залишайте дитину одну в перші дні відвідування дошкільного навчального

закладу, побудьте з нею певний час на прогулянці, до обіду, за потреби — залишіться

на тиху годину.

«Умови, за яких не варто віддавати дитину

до дошкільного навчального закладу»

 

У сім’ї з’явилося немовля.

Немовляті тепер необхідно більше уваги й у мами стало обмаль часу на його старшого брата чи сестру. Якщо за таких обставин відвести дитину до дошкільного навчального закладу, вона відчуватиме себе непотрібною, вирішить, що її намагаються позбутися через те, що тепер любитимуть не її, а нового маленького члена сім’ї. Така ситуація лише ускладнить входження дитини в групу дошкільного навчального закладу. До народження братика чи сестрички дитину треба готувати заздалегідь, пояснюючи, що немовля потребуватиме піклування і уваги старшого братика (чи сестрички), а пізніше, коли дитина підросте, він (вона) зможе з ним гратися, навчити її багато чого як старший(ша) і доросліший(ша). Дитину можна віддавати до дошкільного навчального закладу не раніше, як за півроку після народження немовляти, коли вона звикне до нього і буде впевнена, що батьки її не розлюбили.

 

Дитина нещодавно перенесла важке захворювання і є заслабкою.

Почекайте, зміцніть здоров’я дитини. Щойно імунітет поліпшиться, можна поступово ознайомлювати її з дитячим садком.

 

Батьки розлучаються.

У тому, що тато йде з дому назавжди, дитина вбачає свою провину: «Я погано себе поводив, не слухався, от тато мене і розлюбив».

Для дитини це трагедія. Якщо ж мама ще й віддає її чужим тітонькам в чужий дім, який має назву «дитячий садок», то для дитини це означає, що мама теж вирішила її покинути. Цей стрес дитина переживатиме дуже складно, що може позначитися на її здоров’ї.

Під час і одразу після розлучення мати має піклуватися про дитину зі значно більшою любов’ю і ласкою, ніж це було раніше, а тато — якомога частіше приходити до дитини, запевняючи її в тому, що любить як і раніше, просто ночувати буде в іншому місці.

Щойно дитина заспокоїться і звикне до такої ситуації, а відбудеться це не раніше як за три – п’ять місяців, можна порушувати питання про відвідування дитячого садка.

 

Сім’я нещодавно переїхала.

Якщо сім’я змінила помешкання, переїхала в інше місто місяць чи півтора місяці тому, то масштаб переміни для дитини не дуже істотний.

Утім, вона має прийняти ці зміни й адаптуватися до нових стін, нових меблів, нових людей, які поруч, — сусідів, дітей на ігровому майданчику в дворі; можливо, змиритися, що бабуся тепер далеко й вже не буде щодня бачитися з нею.

Таке звикання відбувається легше, оскільки мама й тато поруч, разом з дитиною, але накладати дві події: переїзд і вступ до дошкільного навчального закладу не варто саме з погляду збереження здоров’я дитини.

 

Батьки планують відпустки.

Якщо за півтора або два з половиною місяці від початку відвідування дитиною дитячого садка родина планує брати відпустки, то це передбачає перерву у відвідуванні дитячого садка від двох до шести тижнів. За такої тривалої перерви адаптація починається спочатку, дитина має повторно звикати до всіх особливостей дошкільного навчального закладу. Тому перше входження дитини в умови дитячого садка ліпше планувати після відпусток батьків.

 

Дитина нічого не вміє робити самостійно.

Батьки хочуть, щоб саме вихователька навчила їхню дитину вдягатися, вмиватися, тримати ложку і виделку в руках та користуватися туалетом.

Над таким непристосованим новачком стане посміюватися і вихователь (який ангельський характер він не мав би), і діти, які зазвичай чітко помічають промахи інших і наслідують вихователя. Не варто робити зі своєї дитини посміховисько й сприяти формуванню у неї комплексу меншовартості. Ліпше навчити дитину всьому заздалегідь або почекати трохи зі вступом до дитячого садка, надавши їй потрібний час для оволодіння необхідними побутовими вміннями й навичками. Якщо дитина й має чогось навчитися в дитячому садку, так це гри та спілкування з однолітками.

 

 

 

У садок без щеплень. Це можливо?

 

Чи має право завідувач дитсадка відмовити вашій дитині у дошкільній освіті, якщо у неї немає всіх щеплень? Коли його дії є неправомірними? Що робити, якщо ви відійшли від графіка? short.media розповідає про ключові пункти  Листа МОН та МОЗ України  щодо цього питання.

 

Детальніше: http://short.media/health/shcheplennia-i-ditiachii-sadok © short.media